Farmaside Prim Ödemeleri Nasıl Yapılır

Araştırmalarınızla yahut çevrenizden güvenilir birinin tavsiyesiyle öğrendiğiniz Farmasi’nin kazançlı dünyasına üye olduysanız, yahut olmak istiyorsanız Farmasi’de prim ödemeleri ile hemen kazanmaya başlayabilirsiniz.

Farmasi’de Ekip Oluşturarak Para Kazanmak

Farmasi para kazanma yöntemleri arasında en karlısı kendi ekibinizi kurmaktır. İndirimle alım – satımını yaptığınız ürünlerden elde ettiğiniz kazancın üstüne ekibinizin aynı yöntemle kazandığı ücretlerden alacağınız yüzdelik dilimler eklenmektedir. Ekibinize kattığınız kişi sayısı ve ekibinizin satış performansı sonucunda kazancınız giderek artacaktır. Kendi işinizi yapmanın verdiği liderlik hazzı ve ekonomik özgürlüğün bireye kattığı psikolojik huzur da cabası. Üstelik Farmasi prim ödemeleri almanızı sağlayan yegane unsur da budur.

Farmasi’de Prim Sistemi

Farmasi prim sistemi sistematik, kavranabilir bir mantalite ile çalışır. Öyle ki enflasyon ve ekonomi durumuna göre sistem bazı değişikliklere ve güncellemelere uğratılmaktadır.

Son güncellemelerle üyelerin prim oranları arttırılmış, kazanacakları net rakamın daha üst seviyelere ulaşması sağlanmıştır. Bu sistematik düzen ile üyelerin bağlılığı ve sürekliliğiyle beraber günümüz koşullarını öngören Farmasi, emek ve çabayla kazandırma prensibini gütmektedir. Bilakis belli unvanlar doğrultusunda Farmasi üyeleri prim oranları da değişiklik göstermektedir. Örneğin;

Girişimci

 • Bir kampanya ayı içerisinde minimum 500 Türk lirası puan değerinde, bireysel yahut ekibiyle alışveriş yapan üyeler %3 oranla prim grubuna girerler.
 • Bir kampanya ayı içerisinde minimum 1500 Türk lirası puan değerinde, bireysel yahut ekibiyle alışveriş yapan Farmasi girişimcisi prim oranı %6 oranla prim grubuna girerler.

Lider

 • Bir kampanya ayı içerisinde minimum 3.000 Türk lirası puan değerinde, bireysel yahut ekibiyle alışveriş yapan üyeler %9 oranla prim grubuna girerler.
 • Bir kampanya ayı içerisinde minimum 6.000 Türk lirası puan değerinde, bireysel yahut ekibiyle alışveriş yapan üyeler %12 oranında Farmasi lider primi grubuna girerler. Fakat bu üyelerin bu prim oranını alabilmesi için beş katalog alım şartı vardır. Eğer alınmazsa bu prim oranı yalnızca bir aya mahsus olarak yatırılır.

Üst Lider

Bir kampanya ayı içerisinde minimum 10.000 Türk lirası puan değerinde, bireysel yahut ekibiyle alışveriş yapan üyeler %15 oranla prim grubuna girerler. Bu unvanda da on katalog alım şartı vardır. Yine yeterli sayıda kataloğun temin edilmemesi durumunda bir aya mahsus %15 oranda Farmasi üst lider primi hesaplarına aktarılır.

Yönetici

Bir kampanya ayı içerisinde minimum 15.000 Türk lirası puan değerinde, bireysel yahut ekibiyle alışveriş yapan üyeler %18 oranlı Farmasi yönetici primi grubuna girerler. Katalog alma zorunluluğu 25 adettir ve bir aktif kayıt şartı vardır. Aksi takdirde bir aya özgü olarak bu oranda prim yatırılır.

Müdür

Bir kampanya ayı içerisinde minimum 20.000 Türk lirası puan değerinde, bireysel yahut ekibiyle alışveriş yapan üyeler %21 oranla Farmasi müdür primi grubuna girerler. Bu unvanda işler biraz değişmektedir. Müdür unvanına mensup kişi, hemen altındaki en yüksek seviyedeki kişi ile 6.000 Türk lirası puan değerinde bir fark yaratmalıdır.

Katalog şartı elli ve aktif kayıt şartı ikidir. Müdür unvanı kendi arasında alt başlıklara ayrılmaktadır. Bunlar kademe kademe; altın, platin, zümrüt, elmas, as başkan, başkan ve sultan müdür unvanlarıdır. Bu unvanlardaki değişim, nesillerden alacağınız ayrı primlerdir. Örneğin müdür unvanına sahip kişi,

 • 1.nesilden %3,
 • 2.nesilden %2,
 • 3.nesilden %1,5,
 • 4.nesilden %1 prim alırken,

Elmas direktör – müdür unvanına sahip kişi

 • 1.nesilden %6,
 • 2.nesilden %5,
 • 3.nesilden %4,
 • 4.nesilden %3 prim almaktadır.

Farmasi prim ödemeleri, her ayın 20’sinde yapılmaktadır. Stopaj ödemeleri ise her ayın 25’inde ödenmektedir. Prim ödeme günü eğer hafta sonuna denk gelirse ödeme, bir sonraki iş günü hesabınıza aktarılır. Örneğin Ocak ayının primi, Şubat ayının 20’sinde gerçekleşecektir. Ödemeler katma değer vergisi ve %20 gelir vergisinin kesilmesi sonrası yapılır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*