Farmaside Satış Yapmanın Püf Noktaları

Farmasi’de satış yapmak için öncelikle kendinize güvenmeli ve sonrasında ürünleri tanıyarak doğru kitleye ulaşmalısınız.

İlk Kural “İnanın”

Farmasi’de satış yapmak için ilk şartın kişinin kendine güvenmesi gerektiğini söylemiştik. Herkesin kafasındaki düşünce hemen hemen benzerdir; ‘’başkaları satsa alan olur ama ben satsam olmaz. ‘’herkesinki satılır ama benim çevrem benden bir şey almaz ya da ben söyleyemem.’’

Ancak tam da bu noktada aslında yapacağınıza baştan kendiniz inanmalısınız. Zaten insanlar için hem kalite hem de bütçe bakımından oldukça faydalı olan bir markayı pazarlamanızı istiyoruz ve bunu yaparken de kendimizi düşünmüyor, sadece sizin bütçenize katkı sağlamayı vaat ediyoruz. Bu sayede hem kendiniz kazanabilir hem de karşınızdaki insana oldukça faydalı bir içerik sunabiliriz.

Çünkü şu anda piyasada, daha ucuz diye pek çok hayvansal ürün kozmetik malzemelerine katılmış durumda. Bizler bunu yapmıyor ve tamamen bitkisel ürünlerle donatılmış hizmetlerimiz ile bir servis sağlıyoruz. Bunun yanı sıra temizlik ürünlerimizin güvencesi ve kalitesi sayesinde de pek çok alandaki kendini kanıtlamış firmanın önüne geçmiş bulunuyoruz. Siz de Farmasi girişimci olarak bu ürünlerin daha büyük kitlelere ulaşmasını sağlarsınız.

Hedef Kitlenizi İyi Belirleyin

Farmasi’de satış yapmak için hedef kitle de oldukça önemli bir kavramdır. Hangi ürünün, kime daha çok gideceğini iyi bilmeniz gerekir. Örneğin küçük kızında sivilce problemi olan bir anne varsa çevrenizde ve kızının sivilcelerinden rahatsız olduğunu biliyorsanız; ona çay ağacı serisini önerebilirsiniz. Tekrar aynı kızın bir mezuniyet balosu olduğunu biliyorsanız da kapatıcı içerikli pek çok ürünü yine aynı kişiyi önerebilirsiniz. Bu gibi küçük ayrıntılarla insanlara tam olarak hitap edebilirsiniz.

Farklı bir örnek olarak da temizlik konusunda oldukça dikkatli olan komşularımıza ya da arkadaşlarımızla oldukça kuvvetli temizlik ürünlerimizi önerebilirsiniz. Bununla beraber sevgilisine, eşine, dostuna hediye alacak kişiler için de parfüm önerileri yapabilirsiniz. Farmasi’de satış yapmanın püf noktaları sizin kabiliyetlerinizle yakından ilgilidir.

İnsan ilişkilerini iyi tutmak ve bu sayede satışlarınızı yapmanızı tavsiye ederiz. Çünkü sizler pek çok insanın neye ihtiyacı olduğunu çevrenizdekileri tanıdığımız için bilebilirsiniz. Bu bilginiz, de sonuna kadar kullanmalı ve satışlarınızı bu bağlamda yapmalısınız. Hedef kitlenizi belirlemeli ve o kitlenize neyin daha iyi bir şekilde cevap vereceğini kanıksamalısınız.

Ürüne Hakim Olun

Farmasi’de satış yapmak için önemli olan noktalardan bir tanesi de satacağınız ürüne dair geniş bir bilginizin olması gerektiğidir. Çünkü insanlar eğer satacağınız ürüne dair bilginizin olduğu bilincine varırsa, bu ürünü daha güvenli bir şekilde satın alacaktır. Bir fondöten satacaksın ve daha önce kullanmış olduğunuz bir fondöten ise, bunu en iyi şekilde pazarlarsınız.

Fondötenin güneşe çıktınız zaman bile etkisini kaybetmediği ancak yüzde oldukça hafif hissettirdiğini ve temizlenmesinin de oldukça kolay olduğunu söyleyebilir ve fondötene dair, karşıdaki kişinin sorabileceği her sorunun cevabından bu sayede bahsedebilirsiniz.

Fondöteni denememiş biri olarak bu konu hakkında bir yorum yaparsanız karşıdaki insan da olumsuz bir etki bırakacaktır. ‘’Ben kullanmadım ama duyduğum kadarıyla bu fondöten iyişmiş’’ gibi bir cümle Farmasi temsilcisi için eksi puan demektir. Buna dikkat ederseniz satışlarımız daha güçlü ve daha sağlıklı bir şekilde büyüyecektir. Farmasi’de satış yapmak için genel olarak bilmeniz gereken detaylar bu şekildedir. Bu detaylara dikkat ederseniz; oldukça güzel yerlere gelebilir ve iyi satışlar yapabilirsiniz.

Ayrıca Farmasi indirim ve kampanya ürünlerini çoksa satın alarak kendi stokunuzu oluşturun ve uygun fiyata satın. Böylece kar oranlarınızı katlayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*